План выхаваўчай працы

План выхаваўчай работы ДУА “Гортальская СШ” у шосты школьны дзень на 2 паўгоддзе 2021-2022 нав.года

Месяц

Дата

Мерапрыемствы

Адказны

Студзень

08.01

Чараўніцтвы на Каляды

1.  Экскурсія ў Мінск “Навагоднія лакацыі”.

2.  Спартыўны час “Моцныя, смелыя, умелыя”.

 

Лазюк У.І.

Лях Л.Т.

15.01

Дзень Здароўя. Дзень экалогіі

1.  Работа з піянерскім актывам дружыны ім.М.Гойшыка.

2.  Занятак “Я ў крузе людзей” (накіраваны на паляпшэнне ўзаемаадносін у класе).

3.  Дзень здароўя “Дзень лыжніка”.

4.  Выстава “Мой родны край”.

5.  Гадзіна пазнання “Новае жыццё старых рэчаў”.

6.  Прафілактычная гутарка “Беражы сваё жыццё”.

 

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

 

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

Віктаровіч Н.І.

Лях Л.Т.

22.01

Дзень творчасці і добрага настрою

1.  Паседжанне актыва грамадскага аб’яднання “БРСМ”.

2.  Дыялог “Як навучыцца мірна вырашаць канфлікты”.

3.  Спаборніцтвы “Лепшы спартсмен года”.

4.  Вусны часопіс “Мы малюем свет”.

5.  Інтэрактыўная гульня “Падарожжа па школьным навукам”.

6.  Урок выхавання “Спяшыце рабіць добрыя справы”.

 

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

 

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

Шульга С.М.

 

Лях Л.Т.

29.01

Дзень задум

1.  Ігра-практыкум “Азбука ветлівых слоў”.

2.  Кансультацыя “Сакрэты эмацыйнага дабрабыту ў класным калектыве”.

3.  Падзелка-самадзелка. Алмазная аплікацыя.

4.  Прафілактычны занятак “Мы ў адказе за свае ўчынкі”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Абрамчук Л.А.

Лях Л.Т.

ЛЮТЫ

05.02

Дзень пытанняў і адказаў

1.  Гадзіна памяці “Дзяцінства, апаленае вайной”.

2.  Абмен думкамі “Цяжкасці падлеткавага ўзросту. Як навучыцца разумець сваё дзіця?”

3.  Інтелектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

4.  Акцыя “Квітней, Беларусь!”.

5.  Інтэлектуальная гульня “Прававы час”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Фядковіч В.А.

Лазюк У.І.

Лях Л.Т.

12.02

Дзень Здароўя. Дзень грамадзянска-патрыятычнага выхавання.

1.  Прафілактычная гутарка “Спрытныя сеткі”.

2.  Трэнінгавы занятак па прафілактыцы шкодных звычак “Жыццё са знакам +”.

3.  Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу.

4.  Кніжная выстава “У іх дзяцінства ўварвалась вайна”.

5.  Спартыўныя спаборніцтвы “Нас выклікае спартландыя”.

6.  Дзелавая гульня “Адказнасць непаўналетніх”.

 

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

 

Купрыянчык І.А.

 

Лях Л.Т.

19.02

Дзень роднай мовы

1.  Спартыўна-забаўляльная эстафета “Круче всех».

2.  Актуальная размова “Сучасны падлетак: псіхалогія, імідж, маральныя каштоўнасці”.

3.  Спартыўнае свята “Кожны хлопец – воін бравы”.

4.  Конкурс чытальнікаў вершаў “Служу Айчыне!”

5.  Турнір “Таямніцы роднай мовы”.

6.  Гульня “Мае правы”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

Перахвал Л.Ф.

Лях Л.Т.

26.02

Дзень знатакоў і эрудытаў

1.  Гадзіна добрых манер “Добрым быць прыемней, чым злым, зайздросным і сквапным”.

2.  Парады псіхолага “У дапамогу бацькам. Прычыны дзіцячага непаслушэнства”.

3.  Турнір “Эрудыт-шоу”.

4.  Спартыўная гульня “ Моц і спрытнасць”.

5.  Кансультацыя “Прычыны і ўмовы супрацьпраўных паводзін”.

 

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

 

Віктаровіч Н.І.

Лазюк У.І.

Лях Л.Т.

САКАВІК

 

05.03

Дзень школьных навук

1.  Театралізаванае прадстаўленне “Шырокая Масленіца”.

2.  Паседжанне піянерскага актыва дружыны ім.М.Гойшыка.

3.  Прафілактыка трывожнасці “На што павінны звярнуць увагу бацькі дома”.

4.  Выстава “Наркотыкі – бяспека для жыцця”.

5.  Творчая майстэрня “Талісман сваімі рукамі”.

6.  Гутарка “Ворагі здароўя”.

 

Леановіч Г.І.

Віктаровіч Т.М.

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

 

Янковіч Ю.М.

Абрамчук Л.А.

Лях Л.Т.

12.03

Дзень Здароўя.  

1.  Тэматычная віктарына “Я люблю Беларусь!”.

2.  Актуальная размова “Сучасны падлетак: псіхалогія, імідж, маральныя каштоўнасці”.

3.  Спартыўнае свята “Пяць Алімпійскіх калец”.

4.  Выстава “Не адымай у сябе заўтра”.

5.  Конкурсная праграма “Здаровым быць!”

6.  Рэйд “Падлетак”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

Стаскевіч Т.Ф.

Лях Л.Т.

19.03

Дзень прававых ведаў

1.  Паседжанне актыва грамадскага аб’яднання “БРСМ”.

2.  Занятак “Небяспечная прыхільнасць”.

3.  Дзень прыгуна.

4.  Прагляд кінафільма “Азбука праў дзіцяці”.

5.  Квэст-гульня “Правы і абавязкі”.

6.  Круглы стол “Сумей сказаць “Не”.

 

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

Басалай А.С.

Лях Л.Т.

26.03

Дзень дзіцячай кнігі.

1.  Дыскусія “Часы, звычаі і норавы”.

2.  Псіхолага-педагагічная кансультацыя “Міфы і факты аб дрэнным настроі дзяцей”.

3.  Віктарына “У гасцях у беларускай казкі”.

4.  Турыстычны паход “Вуліцы нашага аграгарадка”.

5.  Прававая азбука “Аб правах і абавязках вучняў”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Алексяевіч Л.І.

Лазюк У.І.

 

Лях Л.Т.

КРАСАВІК

02.04

Дзень гумару і смеху

1.  Інфармацыйная гадзіна “Беларусь і Расія: агульная гісторыя, агульны лёс”.

2.  Псіхалагічная гадзіна “Што лепей: мірыцца ці сварыцца?”

3.  Гульнёвая праграма “Камора забаў”.

4.  Гутарка “Алкаголь – вораг чалавека”.

 

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

 

Віктаровіч Н.І.

Лях Л.Т.

09.04

Дзень Здароўя.

1.  Пазнавальна-гульнёвая праграма “Відавочнае-неверагоднае”.

2.  Кансультаванне “Абмежаванні ў жыцці дзіцяці”.

3.  Спартыўная забаўляльная гульня “Хуткі мяч”.

4.  Біс-абмеркаванне “У свеце здароўя”.

5.  Гульні на свежым паветры.

6.  Лекцыя “Мы выбіраем ЗЛЖ”.

 

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

Алексяевіч Л.І.

Лях Л.Т.

16.04

Дзень прафарыетацыі

1.  Конкурс малюнкаў “Дом наш-планета Зямля”.

2.  Развіваючы занятак з элементамі трэнінга “Вучымся дамаўляцца”.

3.  Конкурс дзіцячага малюнка “Я хачу стаць…”.

4.  Прафарыентацыйная гульня “Свет прафесіі”.

5.  Кансультацыя “Інтэрнет залежнасць дзяцей”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Янковіч Ю.М.

Фядковіч В.А.

Лях Л.Т.

23.04

Дзень прыродааховы

1.  Інфармацыйная гадзіна “Эха Чарнобыля”.

2.  Кансультацыя “Як пачуць дзіця, пакуль яно не стала цяжкім?”

3.  Рухомыя гульні на свежым паветры.

4.  Квэст “Экалагічная мазаіка”.

5.  Экалагічная гульня-віктарына “Прырода-твой сябар”.

6.  Круглы стол “Уздзеянне тытуню на арганізм чалавека”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Куцко Д.А.

Віктаровіч Н.П.

Купрыянчык І.А.

 

Лях Л.Т.

30.04

Малой радзіме прысвячаецца

1.  Работа валанцёрскага атрада “Міласэрнасць” па аказанню дапамогіветэранам працы, адзінокім, пажылым людзям”.

2.  Псіхолага-педагагічная кансультацыя “Міфы і факты аб дрэнным настроі дзяцей”.

3.  Конкурс вершаў і малюнкаў “Маёй радзіме”.

4.  Завочнае падарожжа “Славутасці Беларусі”.

5.  Гутарка “Твой выбар!”.

 

Леановіч Г.І.

 

 

Леановіч Г.І.

 

Стаскевіч Т.Ф.

Басалай А.С.

Лях Л.Т.

МАЙ

07.05

Дзень памяці

1.  Акцыя “Памяць”.

2.  Псіхалагічная гадзіна “Усмешка. У чым яе сакрэт?”

3.  Бліц-турнір “Герб, сцяг – свяшчэнныя атрыбуты дзяржавы”.

4.  Конкурсная праграма “Давайце ўспомнім, каб не забыць”.

5.  Рэйд “Сям’я”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Янковіч Ю.М.

 

Куцко Д.А.

 

Лях Л.Т.

14.05

Дзень здароўя. Дзень сям’і

1.  Справаздачна-выбарны сход пярвічнай арганізацыі ГА “БРСМ” “Поспехі і недахопы нашай пярвічная арганізацыі”.

2.  Псіхалага-педагагічная кансультацыя “Аўтарытэт бацькоў”.

3.  Фізкультурнае свята “Алімпійскія гульні: мінулае, сапраўдняе, будучае”.

4.  Прагляд кінафільма пра ВАВ “Артыст”.

5.  Конкурсна-забаўляльная праграма “Мая сям’я – мой дом”.

6.  Гульня “Мая сям’я”.

 

Леановіч Г.І.

 

 

Леановіч Г.І.

 

Куцко Д.А.

 

Янковіч Ю.М.

Шульга С.М.

 

Лях Л.Т.

21.05

Дзень інтэлектуальных гульняў

1.  Фестываль віктарын “Усё аб усім”.

2.  Кансультацыя “Як правільна падрыхтавацца да экзаменаў”.

3.  Квэст-гульня “Пагуляем у роднае слова”.

4.  Турыстычны паход “Мясцінамі Целяханшчыны”.

5.  Кансультацыя “Асаблівасці зносін з дзецьмі”.

 

Леановіч Г.І.

Леановіч Г.І.

 

Перахвал Л.Ф.

Лазюк У.І.

Лях Л.Т.

28.05

Дзень бяспекі

1.   Забаўляльна-гульнёвая праграма на свежым паветры “Наперадзі канікулы! Ура!”.

2.   Занятак з элементамі трэнінга “Самакантроль”.

3.   Гульня “Вясёлы арыенцір”.

4.   Конкурс фотаздымкаў “Сям’я ў аб’ектыве”.

5.   Гутарка “Мы за бяспечны рух”.

6.   Прававая гадзіна “Правапарушэнні і адказнасць”.

 

Леановіч Г.І.

 

Леановіч Г.І.

Куцко Д.А.

Янковіч Ю.М.

Куцко Д.А.

Лях Л.Т.